Tillbaka till startsidan
Startande spelare:   197     Fördelning män/kvinnor:   83%/17%
Totalt antal starter: 244 Antal spelade starter: 244
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Vårbyslaget 2014 just nu:

Namn/Klubb Start
Agneta Lundgren
B-K Eva
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Albin Hellström
Hammarby IF BF
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Tisdagen den 15 april 19:00 (R)
Alexander Erlandsson
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Allan Sennevall
BK Ax
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Anders Adriansson
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Anders Bergstrand
Turebergs BwK
Söndagen den 23 februari 11:00 - EB
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Anders Hagberg
BK Brio
Söndagen den 23 mars 11:00 - EB
Anders Holm
Sollentuna BwK
Lördagen den 26 april 11:00
Anders Thenstedt
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
Anders Wilén
Uppsala Pensionärers BK (H)
Lördagen den 26 april 11:00
Anders Wirtanen
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Anders II Ljungqvist
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Andreas Bengtsson
Fyrishof BK
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Anita Wanhainen
Hammarby IF BF
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Anna Niia
BK Dimico (n)
Lördagen den 26 april 15:00
Anna Staflund
BK Brio
Lördagen den 26 april 15:00
Assar Westlund
Mini Arccus Club
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Astor Christoffersson
Uppsala Pensionärers BK (H)
Lördagen den 26 april 11:00
Bengt Westerlund
BC Cobbers
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Benny Bengtsson
Fyrishof BK
Lördagen den 26 april 11:00
Bertil Pettersson
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Birgitta Sahlin
BK Enjoy
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Björn Bergvall
BK Kaskad
Tisdagen den 25 mars 19:00- EB
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Björn Lilja
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Björn Strandberg
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Bo Lindius
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Bo Pelander
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Börje Salmén
Aftonbladets IK
Söndagen den 23 mars 11:00 - EB
Torsdagen den 17 april 19:00 (R)
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Camilla Alm
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Carina Malmberg
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
Caroline Billnert
BK Dimico (n)
Lördagen den 26 april 15:00
Cecilia Keve
BajenFans BF
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Christer Berg
Hellas BK
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB (R)
Christer Byström
Fyrishof BK
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Christer Eklund
BK Amiki
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Christer Hörngren
BK Amiki
Söndagen den 23 mars 11:00 - EB
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Christian Larsson
Vendelsö BK
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Christopher Eklund
Stureby BK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Claes Wagelin Gauffin
Stånga IF
Tisdagen den 15 april 19:00
Torsdagen den 17 april 19:00 (R)
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Cristopher Nybom
AIK
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Daniel Hellsten
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Daniel Strömberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 26 april 11:00
Dennis Andersson
Matteus-Pojkarna BK
Söndagen den 23 mars 11:00 - EB
Dennis Eklund
Stureby BK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Elisabeth Eriksson
BK Brio
Lördagen den 26 april 15:00
Erhard Meissner
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Erik Thorselius
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Erika Svensson
B-K Eva
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Eva Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Felicia Berg
AIK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Filip Thelander
Sundbybergs IK
Lördagen den 26 april 11:00
Fredrik Johansson
Split Happens BK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Gert Lindholm
Stureby BK
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Gert Lindqvist
Mini Arccus Club
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Gert Sundin
AIK
Lördagen den 26 april 15:00
Gunnar Bergström
Mini Arccus Club
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Göran Westin
BC Cobbers
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Hans Larsson
BK Amiki
Tisdagen den 15 april 19:00
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Hans Modh
BK Raa
Lördagen den 26 april 11:00
Helena Ohlsson
BK Brio
Lördagen den 26 april 15:00
Helmut Rafflenbeul
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Håkan Hellsing
BK Ax
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Ingbritt Pettersson
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
Ingemar Eriksson
BK Örnen
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Irene Öberg
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Torsdagen den 17 april 19:00
Jakob Ringqvist
IK Sleipner
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Jan Blom
Tyresö BK
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Jan Ågren
BK Brio
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Jenny Lindius
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Jens Simonsen
BK Ax
Lördagen den 26 april 11:00
Jerry Gustafsson
Vendelsö BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Tisdagen den 15 april 19:00 (R)
Jesper Hagberg
BK Brio
Tisdagen den 18 februari 19:00 - EB
Jesper Lundström
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 13 mars 19:00 - EB
Jimmy Fyhr
BK Origo
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Joachim Hellström
BC Pegasus
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Joakim Alm
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Joakim Ekström
Tyresö BK
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Joakim Stolpe
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Johan Larsson
Åkeshovs BK
Lördagen den 26 april 11:00
Johan Österholm
Stureby BK
Lördagen den 26 april 11:00
Johanna Brunn
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
John Carlson
BK Trol
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Tisdagen den 15 april 19:00 (R)
John Erik Mårtensson
Warpen BK
Lördagen den 26 april 15:00
Jonas Lönnberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Tisdagen den 4 mars 19:00 - EB
Jonas Pettersson
BK Brio
Tisdagen den 18 februari 19:00 - EB
Jonas Östman
BajenFans BF
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Torsdagen den 6 mars 19:00 - EB (R)
Lördagen den 26 april 19:00 (R)
Jonathan Hallberg
Team Clan BK
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Jörgen Arvidsson
Edsbyns BK
Lördagen den 26 april 15:00
Jörgen Hoffman
Scania IF Södertälje (n)
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Kaj Rannikko
BK Scott
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Torsdagen den 20 mars 19:00 - EB
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB (R)
Kauko Asp
Scania IF Södertälje (n)
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Keijo Perälä
Djurgårdens IF Bowlingförening
Tisdagen den 25 mars 19:00- EB
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB (R)
Kenneth Emblad
BK Amiki
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Torsdagen den 6 mars 19:00 - EB (R)
Kenneth Karlsson
Edsbyns BK
Lördagen den 26 april 15:00
Kenneth Stahlén
Split Happens BK
Tisdagen den 25 mars 19:00- EB
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB (R)
Kent Börlin
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Kent Svensson
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Kim Jonasson
Stureby BK
Lördagen den 26 april 19:00
Kim Lingvall
Nybro IF
Lördagen den 26 april 11:00
Kim Wikman
BK Ax
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Kjell Eriksson
Mini Arccus Club
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Kjell Isaksson
BK Ax
Tisdagen den 25 mars 11:00 - EB
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB (R)
Kjell Ohlsson
BK Enjoy
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Kjell Olander
Mini Arccus Club
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Klas Karlsson
Mini Arccus Club
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Krister Wenström
BK Mjölby Bowling
Söndagen den 23 mars 11:00 - EB
Kristina Gustafsson
Sigma BK
Torsdagen den 20 mars 19:00 - EB
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB (R)
Kurt Söderström
Mini Arccus Club
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Lars Eriksson
Åkeshovs BK
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Lars Eriksson
Djurgårdens IF Bowlingförening
Tisdagen den 4 mars 19:00 - EB
Tisdagen den 18 mars 19:00 - EB (R)
Lars Sjölund
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
Lars-Olof Ljungkvist
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Leif Mörkfors
Domnarvets BS
Torsdagen den 13 mars 19:00 - EB
Tisdagen den 25 mars 11:00 - EB (R)
Lördagen den 26 april 15:00 (R)
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Tisdagen den 25 mars 19:00- EB
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB (R)
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Lennart Blom
Scania IF Södertälje (n)
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Lennart Nyström
Sigma BK
Torsdagen den 20 mars 19:00 - EB
Torsdagen den 17 april 19:00 (R)
Linda Sundin
Sollentuna BwK
Torsdagen den 20 mars 19:00 - EB
Torsdagen den 17 april 19:00 (R)
Lise-Lott Arvidsson
BK Mjölby Bowling
Söndagen den 23 mars 11:00 - EB
Malin Svensson
AIK
Torsdagen den 17 april 19:00
Marcus Lindskog
Rigel BK/BENAB
Torsdagen den 17 april 19:00
Lördagen den 26 april 15:00 (R)
Maria Lindius
AIK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Marina Andersson
BK Dimico (n)
Lördagen den 26 april 15:00
Markus Lenefjäll
BK Kaskad
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Martin Ekberg
Scania IF Södertälje (n)
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Mats Janson
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Mattias Persson
Täby BwK
Lördagen den 26 april 15:00
Lördagen den 26 april 19:00 (R)
Max Ornered
Stureby BK
Lördagen den 26 april 11:00
Lördagen den 26 april 15:00 (R)
Mia Hybertz
Hammarby IF BF
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Mia Johansson
Hammarby IF BF
Lördagen den 26 april 15:00
Lördagen den 26 april 19:00 (R)
Mia Johansson Carlsson
Sigma BK
Torsdagen den 17 april 19:00
Micael Hamberg
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Michael Lagerlöf
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Michael Melin
Åkeshovs BK
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Lördagen den 26 april 15:00 (R)
Mickey Stahlén
Split Happens BK
Tisdagen den 25 mars 19:00- EB
Mikael Gibbemark
DN-Expressens IF
Lördagen den 26 april 11:00
Mikael Kanold
Sundbybergs IK
Lördagen den 26 april 11:00
Mikael Stenlund
Split Happens BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Mikail Andersson
Sundbybergs IK
Tisdagen den 22 april 19:00
Minna Pettersson Uitto
BK Brio
Tisdagen den 18 februari 19:00 - EB
Lördagen den 26 april 15:00 (R)
Niclas Zeising
AIK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Niklas Naesström
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Ola Hoffman
Scania IF Södertälje (n)
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Olle Eriksson
AIK
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB (R)
Olle Svalborg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Tisdagen den 25 mars 19:00- EB
Olof Öhman
BK Brio
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Söndagen den 23 februari 11:00 - EB
Per Jansson
Split Happens BK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Per Wennberg
Edsbyns BK
Lördagen den 26 april 15:00
Per-Erik Ottosson
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Peter Lindberg
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Peter Schell
Vendelsö BK
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Tisdagen den 18 mars 19:00 - EB (R)
Torsdagen den 24 april 19:00 (R)
Peter Sipos
Mini Arccus Club
Torsdagen den 27 februari 19:00 - EB
Pontus Falkhäll
Team Pergamon BC
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Ralf Krolkiewicz
Scania IF Södertälje (n)
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Rickard Lindström
BK Scott
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Rickard Lundström
Mini Arccus Club
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Robert Andersson
AIK
Torsdagen den 24 april 19:00
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Lördagen den 26 april 15:00 (R)
Robert Wikman
Hammarby IF BF
Torsdagen den 20 mars 19:00 - EB
Robin Hast
BC Cobbers
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Robin Pettersson
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Robin Sundberg
Stureby BK
Torsdagen den 17 april 19:00
Robin Svanberg
Sundbybergs IK
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Robin Öberg
Täby BwK
Lördagen den 26 april 15:00
Ronny Karlsson
BK Brio
Tisdagen den 18 mars 19:00 - EB
Tisdagen den 22 april 19:00 (R)
Lördagen den 26 april 11:00 (R)
Sigge Nyström
BK Örnen
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Simon Ekström
Tyresö BK
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Staffan Gustafsson
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
Stefan Falkhäll
BK Örnen
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Stefan Löfström
Vendelsö BK
Lördagen den 26 april 11:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Tisdagen den 18 mars 19:00 - EB
Susanna Ahlm
Bodens BS
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Susanne Billnert
BK Brio
Lördagen den 26 april 15:00
Susanne Lundgren
BK Brio
Lördagen den 26 april 15:00
Sven-Olof Pettersson
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00
Thomas Behring
BK Trol
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Thomas Ekström
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Tisdagen den 15 april 19:00 (R)
Tisdagen den 22 april 19:00 (R)
Timo Nappari
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Tobias Andersson
Mini Arccus Club
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Tobias Hallberg
Hammarby IF BF
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB
Tomas Backlund
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Tomas Ehrling
BK Örnen
Söndagen den 16 februari 11:00 - EB
Tomas Öberg
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Torsdagen den 17 april 19:00
Tommi Soveri
Uppsala BC 90
Lördagen den 22 februari 11:00 - EB
Tommy Johansson
Split Happens BK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Tommy Wendel
Stureby BK
Tisdagen den 22 april 19:00
Veijo Seppänen
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Tisdagen den 1 april 19:00 - EB (R)
Åke Hofvander
Sollentuna BwK
Torsdagen den 3 april 19:00 - EB
Åke Nilsson
Hellas BK
Tisdagen den 25 februari 19:00 - EB
Åke Samuelsson
Team Södertälje BK
Lördagen den 22 mars 11:00 - EB
Åsa Thenstedt
BC Cobbers
Lördagen den 26 april 11:00

TOTALT: 197 SPELARE
Bookmark and Share

Sponsorer & Partners:



Hotellpartner:

Erbjudande från hotellet: hotell.pdf